پرینورافی

پرینورافی

بیشتر خانم ها به دلایل متعددی مثل زایمان های طبیعی، بالا رفتن سن، ژنتیک، داشتن رابطه جنسی متعدد، چاقی، یبوست های پی در پی و سرفه های مزمن ممکن است دچار یک سری افتادگی ها در قسمت رحم شوند، اما برای جلوگیری از این اختلاف جراحی های مختلف به وجود می آید.

داشتن اندام تناسلی درست و هماهنگ می‌تواند بسیاری از مشکلات در خانم ها را رفع کند.

پرینورافی یکی از بهترین روش های جراحی در خانم ها که برای تنگ کردن و تعمیر واژینال از آن استفاده می‌کنند.

در طی آن آسیب هایی که به سمت پرینه وارد شده است و افتادگی رحم منجر می شود و بازسازی و تنگ کردن واژن را به همراه دارد.

این کار باعث می شود ارگاسم در افراد افزایش پیدا کند و در نهایت رضایت جنسی در افراد بالاتر برود.

در رابطه با پرینورافی توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، امید است که شایان توجه شما قرار بگیرد.

در ابتدا برای درک بهتر باید در رابطه با قسمتی از پرینه صحبت شود پرینه در منطقه‌ای بین دستگاه تناسلی و مقعد است که به صورت مستقیم و تنگ کردن واژن تاثیر می گذارد کار مهمی در حمایت ساختاری برای چند اندام مرتبط با آن را انجام می‌دهد.

تمامی اندام های در ارتباط با آن را درگیر می‌کند به همین دلیل نقش مهمی در شل شدن و سفت شدن واژن به وجود می آورد.

چه چیزی می تواند باعث آسیب رساندن به قسمت پیرینه شود؟

چه چیزی می تواند باعث آسیب رساندن به قسمت پیرینه شود؟
چه چیزی می تواند باعث آسیب رساندن به قسمت پیرینه شود؟

زایمان های طبیعی متعدد یکی از دلایل به وجود آوردن مشکلات پرینه است.

زایمان طبیعی به ویژه در زمانی که دشوار هستند پارگی های متعددی را در قسمت زیرین ایجاد می‌کنند.

بعضی اوقات در زمان زایمان های طبیعی واژن گشاد بیرونی به وجود می‌آید و کودک راحت‌تر به بیرون می آید و بخیه های نامناسبی که به واسطه پزشکان بی تجربه انجام می‌شود در زمان زایمان باعث می‌شود شکل پرینه را تحت تاثیر قرار می دهد.

امکان دارد منجر به بهبود و ترمیم نادرست به وجود آوردن شکلی ناهماهنگ در قسمت پرینه شود این امر باعث می‌شود جایی زخم و درد و ناراحتی برای خانم ها به وجود بیاید.

البته تجربه چندین زایمان هم امکان دارد این مشکلات را به مراتب بیشتر و بدتر کند.

پرینورافی با باز کردن محل های بخیه زده شده است. بخیه های مجدد را به وجود می‌آورد و آنها را اصلاح می‌کند و باعث بهبودی بهتر در آنها می شود.

چاقی هم از دیگر دلایل به وجود آوردن مشکلات پرینه هست به همین دلیل می‌تواند ساختار پرینه را تحت تاثیر قرار دهد.

کاهش وزن های شدید به دلیل رژیم های غذایی نامناسب می‌تواند باعث شود پوست اضافی در قسمت پیرینه شود. ممکن است عضلات پرینه ماهیچه ها به صورت دائمی از بین برود دیگر مواردی که با جراحی پرینورافی درمان می شود شامل شل بودن دهانه واژن که با کم شدن احساس جنسی هم همراه است.

خارش واژینال، واژینیسموس و درد شدید در زمان مقاربت اختیاری ادرار تنگی واژینال درون رحم رکتوسل و تقویت زیبایی همه اینها در پی انجام عمل پرینورافی اتفاق می‌افتند.

آمادگی قبل از انجام عمل جراحی پرینورافی

اول از همه باید به برخی نکات توجه ویژه شود باید یکسری نکات توجه کنید تا یک عمل خوب داشته باشید اگر یائسه هستید و دچار خشکی واژینال شده اید.

باید از داروهای استروژنی استفاده کنید و این داروها به درون واژن تزریق می‌شود که خود فرد می‌تواند این کار را انجام بدهد معمولا ۲ تا ۳ ماه قبل از انجام این کار را انجام بدهید.

معمولا اگر جراح ماهر باشد شما سوالاتی در رابطه خشکی واژن را نمی پرسد و سپس برای شما داروهای استروژنی تجویز می‌کنند.

جراح باید به صورت دقیق فعالیت های تان را در طی هفته های بعد از عمل برایتان بازگو کند توضیح لازم را به شما ارائه دهد تا در نتیجه عمل تاثیر مثبت بگذارد.

اگر یک رژیم غذایی متعادل آب فراوان و پروتئین بسیار در برنامه‌ی غذایی‌تان بگنجانید و از تمرینات هوازی استفاده کنید در نتیجه عمل بسیار خوبی را خواهید داشت.

پرینورافی چگونه انجام میشود؟

پرینورافی چگونه انجام میشود؟
پرینورافی چگونه انجام میشود؟

پرینورافی معمولا یک ساعت تحت بیهوشی موضعی بی‌حس اتفاق می افتد و برای جراحی نیاز به بستری شدن نیست.

به واسطه پرینورافی یک برش v شکل در قسمت پایینی واژینال انجام داده می شود و بافت زخم برآمدگی و سایر آسیب‌ها را برمی دارند.

بسته به دلیل جراحی اگر ماهیچه ها شل و سفت باشند و بخیه زده می شود بعد از مدت زمانی بهبودی مختصری برای فرد به وجود می آید که خیلی راحت می‌تواند به منزل بازگردد.

دوره نقاهت جراحی پرینورافی واژن چقدر است؟

بیمارانی که این عمل را انجام می دهند تا دو هفته از برقراری رابطه جنسی خودداری نمایند.

امکان دارد به دلیل بی هوشی، سرگیجه و حالت تهوع بگیرند که این امور و در طی یک تا دو روز از بین خواهد رفت.

اگر این سرگیجه و حالت تهوع از بیشتر از ۴۸ ساعت ادامه پیدا کرد و این موضوع به پزشکتان اطلاع دهید.

پیشنهاد می‌شود در این مدت وسایل مثل سواری، دوچرخه سواری، بلند کردن اجسام سنگین و ورزش های بسیار سخت خودداری کنید.

درد و ناراحتی بعد از جراحی معمولاً متوسط است و با استفاده از داروهای مسکن معمولی خیلی راحت از بین می رود.

اگر دچار خونریزی های شدید بودید و ترشحات غیرعادی داشتید حتما به پزشک این موضوع را اطلاع دهید.

مقدار زیادی آب بنوشید افزایش فیبر در این مدت برای جلوگیری از یبوست می تواند امر مهم می باشد و در نتیجه عمل تاثیرگذار است و بخیهرا کاملا خشک و تمیز نگه دارید و در زمانی که دکتر گفته بخیه را بکشید و یا به خودی خود در دو هفته جذب می شوند و از بین خواهند رفت.

به صورت کلی درد خطرناک در رابطه با پرینورافی گزارش نشده است.

در صورت خونریزی های بیش از حد، عفونت ترشحات واژن همراه با بوی ناخوشایند و یبوست از طریق پرینورافی درمان نمی شود حتماً باید زیر نظر پزشک معالج قرار بگیرید و به توصیه های او گوش دهید.

پرینورافی همانند دیگر جراحی های زیبایی دارای مبلغ معینی نیست و تحت تاثیر عوامل متعدد قرارمی‌گیرد:

از جمله دستمزد جراح، هزینه‌های مرتبط با جراحی، هزینه کلینیک و بیمارستان، هزینه ماده بیهوشی و دیگر چیز ها و….

پرینورافی جنبه زیبایی دارد یا درمانی؟

پرینورافی جنبه زیبایی دارد یا درمانی؟
پرینورافی جنبه زیبایی دارد یا درمانی؟

یکی از عمل های زیبایی و البته کاربردی که برای درمان آسیب های ناحیه تناسلی انجام میشود پرینورافی نام دارد، اما متخصصان این فرآیند را در مواردی عمل زیبایی و در مواقع دیگر آن را جهت فرایندهای درمانی انجام می دهند.

این سوال برای برخی از بانوان به وجود می آیند که پرینورافی جنبه زیبایی دارد یا درمانی، با ما همراه باشید تا اطلاعات مناسبی را در مورد این مسئله در اختیار شما قرار دهیم.

افزایش سن، انجام زایمان های طبیعی و یا داشتن روابط جنسی مکرر باعث میشود که ناحیه پرینه آسیب‌ دیده و علاوه بر از دست رفتن زیبایی این بخش ممکن است کارایی اولیه عضلات از بین رفته و ناحیه پرینه کمی گشادتر و یا نازیبا شود.

در این مرحله پزشکان برای پیشگیری از بروز آسیب های گوناگون و از بین بردن هرگونه نقص و فرم نازیبا بخش پرینه عمل های خاصی را انجام می‌ دهند که در مواردی جنبه زیبایی داشته و در اکثر مواقع نوعی درمان به شمار می آید.

شاید تصور کنید که بخش پرینه عضوی بسیار کوچک در ناحیه تناسلی است که زیبایی و کارایی آن چندان اهمیت ندارد.

این تفکر کاملاً اشتباه است زیرا آسیب به ناحیه پرینه و یا پارگی در این بخش حساس علاوه بر داشتن درد و احساس ناخوشایند برای بانوان ممکن است لذت جنسی آنها را تا حد زیادی کاهش داده و در نهایت منجر به بیماری میشود.

اما در مواردی پزشکان آسیب در ناحیه پرینه را عاملی برای تجمع باکتری ها دانسته و آلودگی ها راحت تر به بخش های حساس مانند دهانه رحم منتقل میشوند.

پرینورافی علاوه بر جنبه زیبایی که دارد نوعی درمان برای آسیب در این بخش حساس است و پزشکان معتقدند که اگر نقص در ناحیه پرینه برطرف شود علاوه بر زیباتر شدن فرم واژن فرد اعتماد به نفس بیشتری برای انجام فعالیت های جنسی داشته و لذت بالاتر را تجربه می کند.

با این حال تجمع آلودگی در ناحیه پرینه کاهش چشمگیری خواهد داشت و سلامت ناحیه تناسلی و رحم به خوبی حفظ میشود و در برابر مشکلاتی مانند تجمع و رشد عفونت و باکتری ها قرار نمی گیرد.

عمل پرینورافی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و به هیچ عنوان نباید این فرایند توسط پزشکان بی تجربه و تازه کار انجام شود.

بهتر است اگر قصد انجام پرینورافی را دارید حتما به پزشکانی مراجعه کنید که در این زمینه تخصص داشته و می دانند که تا چه حد باید هرگونه نقص برطرف شود.

زیاده روی در زیبایی و یا تنگ کردن ناحیه پرینه خود عاملی بیماری زا و مشکل زا می باشد که باید با دقت مطلوب این فرایند انجام پذیرد تا احتمال هرگونه خطا به حد صفر برسد.

پزشکان و متخصصان می دانند که آیا شخص مورد مناسبی برای انجام پرینورافی می باشد یا خیر.

اگر شرایط برای انجام این عمل فراهم باشد می‌ توانید با کمترین میزان آسیب بهترین نتیجه را دریافت کنید و اگر پزشک انجام پرینورافی را مناسب نداند بهتر است برای انجام آن اصرار نکنید زیرا ممکن است خطرات زیادی را برای سلامت شما به همراه آورد.

ماندگاری عمل جراحی پرینورافی چقدر می باشد؟

نتیجه پرینورافی همیشگی می باشد در صورتی که به توصیه های پزشک گوش کنید.

اگر بعد از جراحی پرینورافی باردار شوید و زایمان طبیعی داشته باشید نتیجه پرینورافی تغییر خواهد کرد همچنین اگر اجسام سنگین بلند کنید و یا رابطه جنسی درستی نداشته باشید نتیجه عمل تغییر می کند.

تاثیر پرینورافی بر سلامت جنسی بانوان

عوامل مختلفی از جمله افزایش سن، انجام زایمان و حتی داشتن روابط جنسی مکرر و مسائل ژنتیکی می تواند تاثیر زیادی بر سایر اندام های جنسی بانوان داشته باشد.

یکی از مشکلاتی که برخی از بانوان با آن مواجه هستند آسیب در ناحیه پرینه می باشد که گاها عامل بروز بیماری‌ ها بوده و در مواردی افراد از فرم نازیبای این بخش شاکی هستند.

اما امروزه پزشکان و متخصصان با انجام عمل پرینورافی می‌ توانند هرگونه آسیب در این بخش را برطرف کرده و رضایت بانوان را جلب می کنند.

باید بدانید که یکی از عمل های جراحی کم خطر و بسیار آسان است که البته با نتیجه مناسب و ماندگار همراه می باشد پرینورافی است.

توجه داشته باشید که پرینورافی بر سلامت جنسی بانوان اثرگذار است و تنها یک عمل زیبایی به شمار نمی‌ آید.

گاهی بانوان به دلیل از دست دادن انعطاف اولیه پرینه مشکلات مانند جذب آلودگی را با سرعت بیشتر و به دفعات تجربه می کنند.

البته کیفیت روابط جنسی در چنین شرایطی به حد بسیار پایین رسیده و ممکن است اعتماد به نفس و سلامت روحی و جنسی افراد با اختلال مواجه شود.

پزشکان و متخصصان با انجام عمل پرینورافی علاوه بر زیباتر کردن ناحیه واژن می توانند جذب آلودگی و ابتلا به سایر بیماری‌ ها را به حداقل رسانده و به این واسطه سلامت بانوان حفظ می شود.

ابتلا به عفونت های قارچی و باکتریایی ممکن است عملکرد درست سایر بخش های بدن را درگیر کند و باید روند درمان با مصرف انواع دارو به طور پیوسته و کاملاً دقیق ادامه پیدا کند، در غیر این صورت سلامت بانوان را به خطر خواهد افتاد.

پزشکان سعی دارند عامل اصلی بروز بیماری در ناحیه تناسلی را بدانند و با انجام فعالیت‌ های اصلاحی می‌ توانند علاوه بر بازگرداندن زیبایی ناحیه واژن از سایر مشکلات و بیماری‌ ها جلوگیری کنند.

به شما توصیه می‌ کنیم که اگر پزشک عمل پرینورافی را برای شما مناسب می‌ داند بدون تردید این عمل ساده و کم تهاجم را انجام داده و علاوه بر بهره مندی از زیبایی واژن می توانید به درستی و به آسانی از سلامت خود محافظت کنید.

همچنین باید بدانید که پرینورافی عملی است که می‌ تواند علاوه بر بهبود گشادی واژن، روابط جنسی بهتری را برای بانوان فراهم سازد.

لازم به ذکر است که در مواردی پزشکان به دلیل دوره نقاهت محدودی که پرینورافی دارد این عمل را برای بسیاری از بانوان مناسب دانسته و معتقدند که هرگونه نقص اساسی در این بخش حساس بهبود پیدا می‌ کند.

ناحیه پرینه به دلیل ظرافت و حساسیت بسیار بالایی که دارد ممکن است تحت تاثیر عوامل مختلف با آسیب مواجه شود که پزشکان به واسطه پرینورافی می‌ توانند هرگونه فرایند ترمیمی را در این بخش انجام داده و زیبایی و سلامت ناحیه تناسلی را حفظ می‌ کنند.

بهبود هرگونه آسیب و عفونت در ناحیه واژن می تواند منجر به افزایش اعتماد به نفس افراد شده و به دنبال آن روابط جنسی بهتری را تجربه می کنند.

که این امر موجب رضایت روحی و روانی بهتر بانوان شده و هرگونه اختلالات مربوطه بهبود پیدا می کند.

باید بدانید که عمل پرینورافی تنها برای زیبایی واژن و بهبود نقص انجام نمیشود بلکه این فرایند روشی درمانی به شمار می‌ آید که می تواند بانوان را از هرگونه آلودگی و آسیب های ناشی از بیماری ها محفوظ بدارد‌.

10 دیدگاه دربارهٔ «پرینورافی»

  1. برندینگ پزشکی پیراطب

   بخیه های واژن ممکن است خونریزی کنند اما حدود ۴ تا ۸ هفته بعد جذب خواهند شد.

 1. آیا بیماران آلوده به ویروس HPV از نوع 16 می ‌توانند جراحی واژینوپلاستی را انجام دهند؟

  1. برندینگ پزشکی پیراطب

   اگر شخص مبتلا به ویروس اچ پی وی است، قبل از جراحی، باید به دنبال درمان آن باشد و پس از برطرف شدن مشکل، سپس اقدام به جراحی نماید.

  1. برندینگ پزشکی پیراطب

   در حقیقت این عمل جراحی یکی از عمل های موفق در زمینه بازگشت ظاهر تناسلی فرد به دوران باکرگی می باشد که نقش به سزایی در بهبود زیبایی ناحیه تناسلی فرد دارد.

  1. برندینگ پزشکی پیراطب

   پیشنهاد می شود انجام این جراحی را بعد از زمان آخرین بارداری انجام دهید، زیرا ممکن است دو مرتبه بعد زایمان با مشکل گشادی واژن مواجه شوید .

  1. برندینگ پزشکی پیراطب

   به طور معمول جراحی پرینورافی یک تا دو ساعت به طول می انجامد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *